AP.25M.07.0080A
Mfr.Part #
AP.25M.07.0080A
Manufacturer
Taoglas
Package / Case
Module
Description
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH IPEX
Stock
80
In Stock :
80
Manufacturer :
Taoglas
Product Category :
RF Antennas
Packaging :
Tray
Gain :
2dBic
Cable Length :
80mm
Antenna Type :
Ceramic Patch
Surface Mount
Frequency :
1.57542GHz
Max Frequency :
1.576443GHz
Number of Bands :
1
Termination :
U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Frequency (Center/Band) :
1.575GHz
Impedance :
50Ohm
Package / Case :
Module
RF Family/Standard :
Navigation
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Height (Max) :
0.079 2.00mm
Height :
2.0066mm
Frequency Group :
UHF 1GHz~2GHz
VSWR :
2
Feature :
LNA, Filter
Applications :
GPS
Datasheets
AP.25M.07.0080A
Taoglas AP.25M.07.0080A
1 Bands Ceramic Patch UHF 1GHz~2GHz Surface Mount U.FL (UMCC), IPEX MHF1 1.575GHz 2dBic Tray 0.079 2.00mm GPS