AP.17E.07.0064A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AP.17E.07.0064A
Manufacturer
Taoglas
Description
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH MHFI
Stock
484
In Stock :
484
Manufacturer :
Taoglas
Product Category :
RF Antennas
Mounting Type :
Adhesive
Mount :
Adhesive
Frequency (Center/Band) :
1.575GHz
Width :
17mm
Height :
3.9878mm
Packaging :
Tray
RF Family/Standard :
Navigation
Number of Bands :
1
Termination :
U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Impedance :
50Ohm
Height (Max) :
0.157 4.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
VSWR :
2
Frequency :
1.57542GHz
Length :
17mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
LNA, Filter
Max Frequency :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Frequency Group :
UHF 1GHz~2GHz
Applications :
GPS
Gain :
-1dBic
Antenna Type :
Ceramic Patch
Datasheets
AP.17E.07.0064A
Taoglas AP.17E.07.0064A
1 Bands Ceramic Patch UHF 1GHz~2GHz Adhesive U.FL (UMCC), IPEX MHF1 1.575GHz -1dBic Tray 0.157 4.00mm GPS