ANT7020LL06R0870A
Mfr.Part #
ANT7020LL06R0870A
Manufacturer
Pulse Electronics
Package / Case
Cylinder, Threaded
Datasheet
Download
Description
ANTENNA CHIP 870MHZ
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
RF Antennas
Voltage - Supply :
2.3 V ~ 3.6 V
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Cylinder, Threaded
Pressure Type :
Absolute
Operating Pressure :
300 PSI (2068.43 kPa)
Product Category :
Antennas
Base Product Number :
ANT7020
Output :
24 b
RoHS :
Details
Maximum Pressure :
900 PSI (6205.28 kPa)
Packaging :
Reel
Pulse
Port Style :
Threaded
Brand :
Subcategory :
Antennas
Features :
Temperature Compensated
Termination Style :
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Accuracy :
±0.1%
Product Status :
Active
Series :
Output Type :
Bluetooth
Port Size :
Male - 1/4 (6.35mm) NPT