ANT3216LL05R5000A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ANT3216LL05R5000A
Manufacturer
Pulse Electronics
Description
ANTENNA CHIP 5G
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
RF Antennas
RoHS :
Details
Series :
Package :
Tape and Reel (TR)
Type :
Ceramic Chip Antenna
Frequency Range :
VSWR :
Pulse
Gain :
5.71dBi
Base Product Number :
ANT3216
Power - Max :
1 W
Ingress Protection :
Brand :
Applications :
ISM
Number of Bands :
1
Height (Max) :
0.047" (1.20mm)
Termination :
Solder
Return Loss :
10dB
Antenna Type :
Chip
Product :
PCB Antennas
Mounting Style :
PCB Mount
Features :
Product Type :
2.4GHz Antenna - 2.4GHz, 5GHz, Bluetooth, WiFi, WLAN, Zigbee
Frequency Group :
SHF (f > 4GHz)
Product Category :
Antennas
RF Family/Standard :
General ISM
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Reel
Subcategory :
Antennas
Product Status :
Active
Frequency (Center/Band) :
5.5GHz
Datasheets
ANT3216LL05R5000A
1 Bands Chip SHF (f > 4GHz) Surface Mount Solder 5.5GHz 5.71dBi Reel 0.047" (1.20mm) ISM