ANT2525B00BT1575S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ANT2525B00BT1575S
Manufacturer
Pulse Electronics
Description
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH SLD
Stock
431
In Stock :
431
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
RF Antennas
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency (Center/Band) :
1.575GHz
Frequency Range :
1.57GHz~1.59GHz
VSWR :
1.5
Frequency Group :
UHF 1GHz~2GHz
Return Loss :
-34.626dB
Published :
2013
Height :
3.9878mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mount :
Surface Mount
Gain :
5.5dBic
Number of Bands :
1
Termination :
Solder
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tray
RF Family/Standard :
Navigation
Antenna Type :
Ceramic Patch
Applications :
GPS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
ANT2525B00BT1575S
Pulse Electronics ANT2525B00BT1575S
1 Bands Ceramic Patch UHF 1GHz~2GHz Surface Mount Solder 1.575GHz 5.5dBic Tray GPS