ANT1515B00DT1575S
Mfr.Part #
ANT1515B00DT1575S
Manufacturer
Pulse Electronics
Description
ANTENNA PATCH GPS CP PIN DIAG.
Manufacturer :
Pulse Electronics
Number of Bands :
1
Base Product Number :
ANT1515
Package :
Tray
RoHS :
Details
Applications :
GPS
Gain :
2dBic
Height (Max) :
0.157" (4.00mm)
Features :
Frequency Group :
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band) :
1.58GHz
Mounting Type :
Adhesive
Product Status :
Active
Termination :
Pin
RF Family/Standard :
Navigation
Frequency Range :
1.577GHz ~ 1.583GHz
Return Loss :
Packaging :
Tray
Series :
Subcategory :
Antennas
Antenna Type :
Ceramic Patch
VSWR :
2
Pulse
Ingress Protection :
Brand :
Product Category :
Antennas
Datasheets
ANT1515B00DT1575S
1 Bands Ceramic Patch UHF (1GHz ~ 2GHz) Adhesive Pin 1.58GHz 2dBic Tray 0.157" (4.00mm) GPS