AN868-915A-50HRA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AN868-915A-50HRA
Manufacturer
Multi-Tech Systems, Inc.
Package / Case
SMA
Datasheet
Download
Description
RF ANT 868MHZ/915MHZ WHIP TILT
Manufacturer :
Multi-Tech Systems, Inc.
Product Category :
RF Antennas
Height (Max) :
8.000 203.20mm
Number of Bands :
2
Termination :
RP-SMA Male
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
SMA
Max Frequency :
915MHz
Applications :
ISM, LoRa
RF Family/Standard :
General ISM
Frequency Range :
868MHz~915MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency (Center/Band) :
868MHz 915MHz
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Packaging :
Bulk
Height :
203.2mm
Antenna Type :
Whip, Tilt
Mounting Type :
Connector Mount
Gain :
3dBi
Datasheets
AN868-915A-50HRA
2 Bands Whip, Tilt UHF 300MHz~1GHz Connector Mount RP-SMA Male 868MHz 915MHz 3dBi Bulk 8.000 203.20mm ISM, LoRa