AMPLA1707Q-3R3MT
Mfr.Part #
AMPLA1707Q-3R3MT
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 3.3UH 28A 3.9 MOHM SMD
Product Category :
Fixed Inductors
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
DC Resistance (DCR) :
3.9mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS :
Details
Features :
Tolerance :
±20%
Product Category :
Power Inductors - SMD
Product :
Power Inductors
Brand :
Material - Core :
Carbonyl Powder
Q @ Freq :
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Current Rating (Amps) :
28 A
Current - Saturation (Isat) :
54A
Mounting Style :
PCB Mount
Frequency - Self Resonant :
Type :
Molded
Product Type :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Packaging :
MouseReel
Inductance :
3.3 µH
Series :
AMPLA1707Q
Size / Dimension :
0.693" L x 0.665" W (17.60mm x 16.90mm)
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Shielding :
Shielded
Datasheets
AMPLA1707Q-3R3MT
Abracon AMPLA1707Q-3R3MT
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD