AMPDGEH-A16T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMPDGEH-A16T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSC MEMS XO DUAL OUTPUT
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Series :
AMPD
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Brand :
Termination Style :
SMD/SMT
Frequency - Output 1 :
12MHz 48Mhz
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Frequency - Output 2 :
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Width :
1.2 mm
Function :
Frequency Stability :
±50ppm
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
12 MHz, 48 MHz
Current Rating :
1.3 mA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency - Output 4 :
RoHS :
Details
Product Status :
Active
Height :
0.035 0.89mm
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Frequency - Output 3 :
Length :
1.6 mm
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm