AMPDEEH-A13
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMPDEEH-A13
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSC MEMS XO DUAL OUTPUT
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Frequency - Output 3 :
Frequency - Output 2 :
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Output :
CMOS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
XO (Standard)
Current Rating :
1.3 mA
Frequency :
6.16791 MHz, 6.1298496 MHz
Series :
AMPD
Product Status :
Active
Frequency - Output 1 :
6.1298496MHz 6.16791MHz
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Brand :
Length :
3.2 mm
Frequency Stability :
±50ppm
RoHS :
Details
Package / Case :
4-SMD, No Lead
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Subcategory :
Oscillators
Base Resonator :
MEMS
Product Type :
MEMS Oscillators
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Function :
Frequency - Output 4 :
Height :
0.035 0.90mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Termination Style :
SMD/SMT
Width :
2.5 mm