AMPDDFH-A13T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMPDDFH-A13T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-VLGA
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 1.71V-3.63V 4VLGA
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
RoHS Status :
RoHS Compliant
RoHS :
Details
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temp Range :
-40C to 85C
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Frequency :
6.16791 MHz, 6.1298496 MHz
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Base Resonator :
MEMS
Standard Frequency :
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Programmable :
No
Series :
AMPD
Height :
0.035 0.89mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Width :
2 mm
Brand :
Product Type :
MEMS Oscillators
Frequency - Output 1 :
6.1298496MHz 6.16791MHz
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Output :
Function :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Symmetry Max :
55(%)
Type :
XO (Standard)
Frequency - Output 3 :
Frequency Stability :
±25ppm
Current Rating :
1.3 mA
Frequency - Output 4 :
Package / Case :
4-VLGA
Subcategory :
Oscillators
Operating Supply Voltage (Min) :
1.71(V)
Frequency - Output 2 :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Supply Voltage (Max) :
3.63(V)
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Product Status :
Active
Termination Style :
SMD/SMT
Other Names :
Length :
2.5 mm