AMPDAGH-A16T
Mfr.Part #
AMPDAGH-A16T
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Frequency :
12 MHz, 48 MHz
Length :
2 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency Stability :
±50ppm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Termination Style :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency - Output 3 :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Width :
1.6 mm
Height :
0.035 0.89mm
Frequency - Output 2 :
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Frequency - Output 1 :
12MHz 48Mhz
Current Rating :
1.3 mA