AMPDAEH-A13
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMPDAEH-A13
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSC MEMS XO DUAL OUTPUT
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Frequency - Output 1 :
6.1298496MHz 6.16791MHz
RoHS :
Details
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Width :
1.6 mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Type :
XO (Standard)
Package :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
1.3 mA
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height :
0.035 0.89mm
Subcategory :
Oscillators
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency - Output 4 :
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Function :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Product Status :
Active
Series :
AMPD
Termination Style :
SMD/SMT
Frequency - Output 2 :
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Product Type :
MEMS Oscillators
Base Resonator :
MEMS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
2 mm
Brand :
Frequency :
6.16791 MHz, 6.1298496 MHz
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency - Output 3 :
Output :
CMOS
Frequency Stability :
±50ppm