AMK063BJ334MP-F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMK063BJ334MP-F
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.33UF 4V X5R 0201
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.015 0.39mm
Temperature Characteristics Code :
X5R
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Packing Method :
Tape, Paper
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Operating Temperature :
-55°C~85°C
HTS Code :
Applications :
SMPS Filtering
Voltage - Rated :
4V
Capacitance :
0.33μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Series :
M
Temperature Coefficient :
X5R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Multilayer :
yes
Tolerance :
±20%
Surface Mount :
Datasheets
AMK063BJ334MP-F
TAIYO YUDEN AMK063BJ334MP-F
M 0201 0603Metric Ceramic Capacitor 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm X5R ±20% 0.33muF