AMI-M12AB-1-20-B
Mfr.Part #
AMI-M12AB-1-20-B
Description
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
Stock
16
In Stock :
16
Frequency - Operating :
50/60Hz
Inductance :
1.76mH
Voltage - Rated AC :
250V
Configuration :
Two Stage
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-10°C~40°C
Termination Style :
Quick Connect
Current :
20A
Datasheets
AMI-M12AB-1-20-B
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH