AMI-M12A-1-20-C
Mfr.Part #
AMI-M12A-1-20-C
Description
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
Stock
6
In Stock :
6
Configuration :
Two Stage
Termination Style :
Quick Connect
Inductance :
840μH
Voltage - Rated AC :
250V
Current :
20A
Operating Temperature :
-10°C~40°C
Frequency - Operating :
50/60Hz
Datasheets
AMI-M12A-1-20-C
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH