AMI-M11UB-3-16-C
Mfr.Part #
AMI-M11UB-3-16-C
Description
LINE FILTER 250VAC 3A CHASS MNT
Power Line Filter Modules
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated AC :
250V
Frequency - Operating :
50/60Hz
Current :
16A
Operating Temperature :
-10°C~40°C
Inductance :
1.3mH
Configuration :
Single Stage
Termination Style :
Wire Leads
Series :
AMI-M11UB
Datasheets
AMI-M11UB-3-16-C
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH