AMI-M11O-6-30-C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMI-M11O-6-30-C
Manufacturer
Altran Magnetics, Inc.
Description
LINE FILTER 250VAC 6A CHASS MNT
Manufacturer :
Altran Magnetics, Inc.
Product Category :
Power Line Filter Modules
Termination Style :
Threaded Post (8-32)
Series :
AMI-M11O
Filter Type :
Single Phase
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency - Operating :
50/60Hz
Configuration :
Single Stage
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-10°C~40°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance :
900μH
Packaging :
Box
Current :
30A
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated AC :
250V
Mounting Type :
Chassis Mount
Datasheets
AMI-M11O-6-30-C
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH