AMI-29A-12-3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMI-29A-12-3
Manufacturer
Altran Magnetics, Inc.
Description
LINE FILTER 110/250VAC 12A CHAS
Manufacturer :
Altran Magnetics, Inc.
Product Category :
Power Line Filter Modules
Voltage - Rated AC :
250V
Operating Temperature :
-25°C~100°C
Packaging :
Box
Factory Lead Time :
7 Weeks
Filter Type :
Single Phase
Frequency - Operating :
DC~400Hz
Inductance :
8mH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Safety
Series :
AMI-29
Termination Style :
Quick Connect
Current :
12A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Chassis Mount
Configuration :
Two Stage
Approval Agency :
CE, cURus
Datasheets
AMI-29A-12-3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH