AMI-28A-10-1
Mfr.Part #
AMI-28A-10-1
Description
LINE FILTER 110/250VAC 10A CHAS
Frequency - Operating :
DC~400Hz
Approval Agency :
CE, cURus
Series :
AMI-28
Factory Lead Time :
7 Weeks
Operating Temperature :
-25°C~100°C
Termination Style :
Quick Connect
Current :
10A
Voltage - Rated AC :
250V
Inductance :
4.56mH
Configuration :
Two Stage
Applications :
Safety
Datasheets
AMI-28A-10-1
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH