AMI-27B-16-1
Mfr.Part #
AMI-27B-16-1
Description
LINE FILTER 110/250VAC 16A CHASS
Stock
23
In Stock :
23
Configuration :
Two Stage
Applications :
Medical
Voltage - Rated AC :
250V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Inductance :
5.6mH
Current :
16A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Approval Agency :
CE, cURus
Operating Temperature :
-25°C~100°C
Frequency - Operating :
DC~400Hz
Datasheets
AMI-27B-16-1
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH