AMI-27-36-6
Mfr.Part #
AMI-27-36-6
Description
LINE FILTER 110/250VAC 36A CHASS
Stock
24
In Stock :
24
Current :
36A
Frequency - Operating :
DC~400Hz
Applications :
GENERAL PURPOSE
Approval Agency :
CE, cURus
Configuration :
Two Stage
Voltage - Rated AC :
250V
Termination Style :
Threaded Post (M4)
Operating Temperature :
-25°C~100°C
Datasheets
AMI-27-36-6
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH