AMI-26B-20-3
Mfr.Part #
AMI-26B-20-3
Description
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
Power Line Filter Modules
Factory Lead Time :
7 Weeks
Inductance :
1.2mH
Current :
20A
Voltage - Rated AC :
250V
Termination Style :
Quick Connect, Threaded Post (M4), Wire Leads
Operating Temperature :
-25°C~100°C
Two Stage
Series :
AMI-26
Frequency - Operating :
DC~400Hz
Applications :
Medical
Datasheets
AMI-26B-20-3
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH