AMI-26B-16-1
Mfr.Part #
AMI-26B-16-1
Description
LINE FILTER 250VAC 16A CHASS MNT
Stock
58
In Stock :
58
Current :
16A
Operating Temperature :
-25°C~100°C
Voltage - Rated AC :
250V
Inductance :
1.3mH
Frequency - Operating :
DC~400Hz
Termination Style :
Quick Connect
Applications :
Medical
Datasheets
AMI-26B-16-1
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH