AMI-26-20-6
Mfr.Part #
AMI-26-20-6
Description
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
Stock
40
In Stock :
40
Operating Temperature :
-25°C~100°C
Frequency - Operating :
DC~400Hz
Current :
20A
Configuration :
Two Stage
Approval Agency :
CE, cURus
Voltage - Rated AC :
250V
1 (Unlimited)
Inductance :
1.2mH
Datasheets
AMI-26-20-6
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH