AMI-23B-20-1
Mfr.Part #
AMI-23B-20-1
Description
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
Stock
58
In Stock :
58
Inductance :
4mH
Voltage - Rated AC :
250V
Frequency - Operating :
DC~400Hz
Operating Temperature :
-25°C~100°C
Configuration :
Single Stage
Applications :
Medical
Current :
20A
Datasheets
AMI-23B-20-1
Altran Magnetics, Inc. AMI-23B-20-1
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH