AMI-22-10-1
Mfr.Part #
AMI-22-10-1
Description
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
Stock
104
In Stock :
104
Operating Temperature :
-25°C~100°C
Current :
10A
Frequency - Operating :
DC~400Hz
Configuration :
Single Stage
Voltage - Rated AC :
250V
Approval Agency :
CE, cURus
Inductance :
800μH
Termination Style :
Quick Connect
Datasheets
AMI-22-10-1
Altran Magnetics, Inc. AMI-22-10-1
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH