AMER60-12VC
Mfr.Part #
AMER60-12VC
Manufacturer
Aimtec
Description
LED DRIVER CV AC/DC 24-42V 5A
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Aimtec
Product Category :
Voltage - Input (Max) :
295V
Package :
Box
Mounting Type :
Chassis Mount
Power (Watts) :
60 W
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Current - Output (Max) :
5A
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Size / Dimension :
1.91" L x 7.28" W x 1.31" H (48.6mm x 184.0mm x 33.3mm)
Base Product Number :
AMER60
Voltage - Output :
24 ~ 42V
Voltage - Input (Min) :
90V
Efficiency :
88%