AMER150-50300AZ-NAF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMER150-50300AZ-NAF
Manufacturer
Aimtec
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
AMER150-50300AZ-NAF
Stock
3
In Stock :
3
Manufacturer :
Aimtec
Product Category :
Max Output Current :
3 A
Max Input Voltage :
305 V
Length :
181.102 mm
Package / Case :
Module
Max Input Voltage (DC) :
430 V
Width :
46.99 mm
Max Output Voltage :
50 V
Min Input Voltage (DC) :
120 V
Leakage Current :
250 µA
Isolation Voltage :
0 V
Min Output Voltage :
36 V
Number of Channels :
1
Max Operating Temperature :
80 °C
Mount :
Wire
Efficiency (%) :
88 %
Output Power :
150 W
Switching Frequency :
100 kHz
Min Input Voltage :
90 V
Output Voltage :
50 V
Min Operating Temperature :
-40 °C
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
58.928 mm