AMEPR30D-5070AZ-220
Mfr.Part #
AMEPR30D-5070AZ-220
Description
LED DRIVER CC AC/DC 36-50V 700MA
Stock
20
In Stock :
20
Product Category :
Operating Temperature :
-20°C ~ 80°C (With Derating)
Voltage - Isolation :
3 kV
Number of Outputs :
1
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Input (Min) :
180VAC
Efficiency :
84%
Power (Watts) :
30 W
Voltage - Input (Max) :
264VAC
Termination Style :
Wire Leads
Base Product Number :
AMEPR30
Size / Dimension :
1.18 L x 5.24 W x 1.30 H (30.0mm x 133.0mm x 33.0mm)
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Approval Agency :
CE, FCC
Dimming :
Series :
AMEPR30D-AZ
Package :
Tray
Type :
Constant Current
Voltage - Output :
36 ~ 50V
Current - Output (Max) :
700mA