AMEPR30D-5070AZ-220
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMEPR30D-5070AZ-220
Manufacturer
Aimtec
Description
AMEPR30D-5070AZ-220
Stock
20
In Stock :
20
Manufacturer :
Aimtec
Product Category :
Product Status :
Active
Type :
Constant Current
Series :
AMEPR30D-AZ
Current - Output (Max) :
700mA
Package :
Tray
Mounting Type :
Chassis Mount
Power (Watts) :
30 W
Voltage - Isolation :
3 kV
Ratings :
IP67
Approval Agency :
CE, FCC
Voltage - Output :
36 ~ 50V
Efficiency :
84%
Topology :
AC DC Converter
Voltage - Input (Min) :
180VAC
Operating Temperature :
-20°C ~ 80°C (With Derating)
Base Product Number :
AMEPR30
Dimming :
Voltage - Input (Max) :
264VAC
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Size / Dimension :
1.18 L x 5.24 W x 1.30 H (30.0mm x 133.0mm x 33.0mm)