AMEPR30D-15200AZ-220
Mfr.Part #
AMEPR30D-15200AZ-220
Description
LED DRIVER CC AC/DC 8-15V 2A
Product Category :
Height :
33.02mm
Number of Outputs :
1
Mount :
Wire
Current - Leakage :
250μA
Efficiency :
79 %
Length :
133.096mm
Voltage - Isolation :
0V
Frequency - Switching :
65kHz
Max Operating Temperature :
80°C
Power - Output :
30W
Width :
29.972mm
Min Operating Temperature :
-20°C
Voltage - Output :
15V
Max Output Current :
2A
Ratings :
IP67
Weight :
200g
Aimtec AMEPR30D-15200AZ-220
PMIC
AMEPR30D-15200AZ-220 Overview
These LED drivers have 1 outputs.Wire is mounted on it.The output voltage of this device is 15V.A stable operating temperature of 80°C is required.Operating temperatures should be above -20°C to ensure stable operation.A LED driver that operates at 2A output current provides all the benefits of a LED driver.