AMEPR15D-2470AZ-UW
Mfr.Part #
AMEPR15D-2470AZ-UW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 12-24V 700MA
Product Category :
Max Operating Temperature :
80°C
Width :
29.972mm
Voltage - Isolation :
0V
Screening Level :
Industrial
Mount :
Wire
Weight :
200g
Voltage - Output :
24V
Max Output Current :
700mA
Efficiency :
82 %
Mounting :
Chassis Mount
Power - Output :
15W
Output Current :
0.7 A
Current - Leakage :
250μA
Number of Channels :
1
Output Type :
Constant Current
Operating Temperature :
-20 to 80 °C
Height :
33.02mm
Ratings :
IP67
Frequency - Switching :
65kHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
133.096mm
Output Voltage (Max) :
24 V
Min Operating Temperature :
-20°C
Datasheets
AMEPR15D-2470AZ-UW
Aimtec AMEPR15D-2470AZ-UW
80°C-Max -20°C-Min