AMEPR10D-3630AZ-UD
Mfr.Part #
AMEPR10D-3630AZ-UD
Description
LED DRIVER CC AC/DC 24-36V 300MA
RoHS Compliant
Weight :
160g
Max Output Current :
300mA
Mount :
Wire
Current - Leakage :
250μA
Max Operating Temperature :
80°C
Width :
29.972mm
Length :
133.096mm
Ratings :
IP20
Voltage - Output :
36V
Efficiency :
81 %
Power - Output :
10W
Min Operating Temperature :
-20°C
Height :
33.02mm
Voltage - Isolation :
0V
Frequency - Switching :
65kHz
Datasheets
AMEPR10D-3630AZ-UD
Aimtec AMEPR10D-3630AZ-UD
80°C-Max -20°C-Min