AMEPR10D-1564AZ-UW
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMEPR10D-1564AZ-UW
Manufacturer
Aimtec
Description
LED DRIVER CC AC/DC 8-15V 640MA
Manufacturer :
Aimtec
Product Category :
Ratings :
IP67
Screening Level :
Industrial
Width :
29.972mm
Mounting :
Chassis Mount
Max Output Current :
640mA
Voltage - Output :
15V
Weight :
200g
Voltage - Isolation :
0V
Height :
33.02mm
Output Type :
Constant Current
Min Operating Temperature :
-20°C
Mount :
Wire
Max Operating Temperature :
80°C
Output Current :
0.64 A
Number of Channels :
1
Efficiency :
77 %
Current - Leakage :
250μA
Number of Outputs :
1
Frequency - Switching :
65kHz
Length :
133.096mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-20 to 80 °C
Power - Output :
10W
Output Voltage (Max) :
15 V
Datasheets
AMEPR10D-1564AZ-UW
Aimtec AMEPR10D-1564AZ-UW
80°C-Max -20°C-Min