AMEL10-15S277NZ-STD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMEL10-15S277NZ-STD
Manufacturer
Aimtec
Description
AC/DC CONVERTER 15V 11W
Manufacturer :
Aimtec
Product Category :
Voltage - Isolation :
4 kV
Efficiency :
81%
Current - Output (Max) :
700mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Minimum Load Required :
Features :
Universal Input
Voltage - Output 3 :
Size / Dimension :
2.99 L x 1.24 W x 1.28 H (75.9mm x 31.5mm x 32.5mm)
Power (Watts) :
10W
Voltage - Output 6 :
Series :
AMEL10-277NZ (10W)
Product Status :
Active
Base Product Number :
AMEL10
Voltage - Output 2 :
15V
Approval Agency :
Voltage - Output 5 :
Number of Outputs :
1
Voltage - Output 4 :
Standard Number :
Input Type :
AC or DC
Voltage - Output 1 :
15V