AMA65ER4L-190342Y
Mfr.Part #
AMA65ER4L-190342Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 19V 65W
Form :
Wall Mount (Class II)
Weight :
0.661 lb (300.00 g)
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Region Utilized :
Europe
Size / Dimension :
4.15" L x 1.65" W x 3.89" H (105.4mm x 42.0mm x 98.8mm)
Input Type :
Fixed Blade
Current - Output (Max) :
3.42A
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Power (Watts) :
65 W
Base Product Number :
AMA65
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Voltage - Output :
19V