AMA65AU2-190342Y
Mfr.Part #
AMA65AU2-190342Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 19V 65W
Cord Length :
59" (1.50m)
Input Connector :
AS 3112
Power (Watts) :
65 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Region Utilized :
Australia
Voltage - Output :
19V
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Weight :
0.661 lb (300.00 g)
Output Connector :
USB C
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Approval Agency :
CE, cULus, IEC
Current - Output (Max) :
3.42A