AMA24UR4-120200Y
Mfr.Part #
AMA24UR4-120200Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W
Product Category :
Efficiency :
Level VI
Series :
AMA24-Y
Weight :
0.287 lb (130.00 g)
Power (Watts) :
24 W
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V
Region Utilized :
North America
Input Connector :
NEMA 1-15P
Current - Output (Max) :
2A
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Package :
Box
Form :
Wall Mount (Class II)
Size / Dimension :
2.83" L x 1.34" W x 2.87" H (72.0mm x 34.0mm x 73.0mm)
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
100mW (Max)