AMA24UR4-120150Y
Mfr.Part #
AMA24UR4-120150Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W
Stock
4
In Stock :
4
Form :
Wall Mount (Class II)
Region Utilized :
North America
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Weight :
0.287 lb (130.00 g)
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Series :
AMA24-Y
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Input Connector :
NEMA 1-15P
Size / Dimension :
2.83" L x 1.34" W x 2.87" H (72.0mm x 34.0mm x 73.0mm)
Current - Output (Max) :
1.5A
Input Type :
Fixed Blade
Package :
Box
Power (Watts) :
18 W
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Voltage - Output :
12V