AMA24ER4L-120200Y
Mfr.Part #
AMA24ER4L-120200Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W
Weight :
0.287 lb (130.00 g)
Voltage - Output :
12V
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
24 W
Series :
AMA24-Y
Current - Output (Max) :
2A
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Region Utilized :
Europe
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Form :
Wall Mount (Class II)
Package :
Box
Efficiency :
Level VI
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Input Connector :
CEE 7/16
Size / Dimension :
2.83" L x 1.34" W x 3.48" H (72.0mm x 34.0mm x 88.3mm)
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm