AMA24DU1-150150Y
Mfr.Part #
AMA24DU1-150150Y
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 23W
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
AMA24
Input Connector :
IEC 320-C8
Size / Dimension :
3.54" L x 1.97" W x 1.33" H (90.0mm x 50.0mm x 33.9mm)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Current - Output (Max) :
1.5A
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Form :
Desktop (Class II)
Series :
AMA24D-Y
Region Utilized :
International
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Output Connector :
USB Micro
Voltage - Output :
15V
Power (Watts) :
22.5 W