AMA24DR4-150150Y
Mfr.Part #
AMA24DR4-150150Y
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 23W
Stock
3
In Stock :
3
Size / Dimension :
3.54" L x 1.97" W x 1.33" H (90.0mm x 50.0mm x 33.9mm)
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Standard Number :
Power (Watts) :
22.5 W
Weight :
0.309 lb (140.0 g)
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Series :
AMA24D-Y
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Form :
Desktop (Class II)
Region Utilized :
International
Current - Output (Max) :
1.5A
Voltage - Output :
15V
Input Connector :
IEC 320-C8
Polarization :
Positive Center
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C