AMA24DR1L-150100Y
Mfr.Part #
AMA24DR1L-150100Y
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 15W
Form :
Desktop (Class II)
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
3.54" L x 1.97" W x 1.33" H (90.0mm x 50.0mm x 33.9mm)
Efficiency :
Level VI
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Input Connector :
IEC 320-C8
Current - Output (Max) :
1A
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Package :
Box
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm