AMA24BR5L-240075Y
Mfr.Part #
AMA24BR5L-240075Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 18W
Active
Package :
Box
Region Utilized :
United Kingdom
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Current - Output (Max) :
1.5A
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power (Watts) :
18 W
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Weight :
0.287 lb (130.00 g)
Voltage - Output :
24V
Cord Length :
60.2" (1.50m)