AMA24BR2L-120200Y
Mfr.Part #
AMA24BR2L-120200Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Region Utilized :
United Kingdom
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
12V
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Current - Output (Max) :
2A
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Input Type :
Fixed Blade
Polarization :
Positive Center
Efficiency :
Level VI
Series :
AMA24-Y
Weight :
0.287 lb (130.00 g)
Package :
Box
Form :
Wall Mount (Class II)
Power (Watts) :
24 W
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C