AMA24AR2-240075Y
Mfr.Part #
AMA24AR2-240075Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 18W
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Size / Dimension :
Power (Watts) :
18 W
Series :
AMA24-Y
Output Connector :
Barrel Plug, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Region Utilized :
Australia
Package :
Box
Efficiency :
Level VI
Weight :
0.287 lb (130.00 g)
Current - Output (Max) :
1.5A
Voltage - Output :
24V
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Polarization :
Positive Center
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C