AM10EW-4805SH30-NZ-STD
Mfr.Part #
AM10EW-4805SH30-NZ-STD
Manufacturer
Aimtec
Description
DC/DC CONVERTER 2X1, 10 W, 18~75
Manufacturer :
Aimtec
Product Category :
Voltage - Output 5 :
Voltage - Output 6 :
Voltage - Output 4 :
Current - Output (Max) :
2A
Package :
Bulk
Features :
Remote On/Off
Number of Outputs :
1
Minimum Load Required :
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Output 3 :
Base Product Number :
AM10E
Voltage - Output 2 :
-5V
Standard Number :
Size / Dimension :
2.99 L x 1.24 W x 1.02 H (76.0mm x 31.5mm x 25.8mm)
Power (Watts) :
10W
Voltage - Isolation :
3 kV
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Voltage - Output 1 :
5V