AM10EW-2405SH30-NZ-STD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AM10EW-2405SH30-NZ-STD
Manufacturer
Aimtec
Description
DC/DC CONVERTER 2X1, 10 W, 9~36
Manufacturer :
Aimtec
Product Category :
Applications :
ITE (Commercial)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
10W
Efficiency :
82%
Number of Outputs :
1
Current - Output (Max) :
2A
Features :
Remote On/Off
Base Product Number :
AM10E
Product Status :
Active
Package :
Bulk
Voltage - Output 4 :
Standard Number :
Voltage - Isolation :
3 kV