ALVR0347R00FE12
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ALVR0347R00FE12
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 47 OHM 1% WW AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
3W
Series :
ALVR
Published :
Tolerance :
±1%
Resistance :
47Ohm
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.180Diax0.500L 4.57mmx12.70mm
Power Rating :
3W
Operating Temperature :
-65°C~250°C
Composition :
Wirewound
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
Axial
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
ALVR0347R00FE12
47Ohm, Wirewound,